S.S.S.

SIKÇA SORULAN SORULAR 

 

KLİNİĞİNİZ HANGİ GÜN VE SAATLERDE HİZMET VERMEKTEDİR? 

Fizyobody, hafta içi 08:00-22:00 hafta sonu 09:00-18:00 saatlerinde hizmet vermektedir.

 

GRUP DERSLERİNİZ MEVCUT MUDUR? ŞARTLARI NELERDİR? 

Evet. Klinik pilates,Fonksiyonel Antrenman ve Nörogelişimsel Yoga alanlarımızda 2 kişilik grup dersleri yapılmaktadır. Bu sayede herkesle birebir rahatça ilgilenebiliyoruz. Tanıdıklarınızla derslerinizi oluşturabilirsiniz veya bizim oluşturduğumuz gruba katılabilirsiniz. Grup derslerinde derse gelmeyen kişinin o dersi yapılmış sayılır ve bununla ilgili bir telafi dersi yapılmaz.

 

KLİNİK PİLATESİN NORMAL PİLATESTEN FARKI NEDİR?

Pilates hareket, güç ve kontrolü geliştirirken kişilerin patalojilerine ve özel fiziksel gereksinimlerine odaklanmaz bu bağlamda klinik pilates çeşitli sebeplerle omurga, eklem, kas-iskelet sistemi sorunları vb. yaşayanlar için tedavi edici bir yöntemdir.

 

KLİNİK PİLATESE SADECE HASTA OLANLAR MI GELEBİLİR, ZAYIFLAMAK AMACIYLA YAPILMAZ MI? 

Sadece hasta olanlar değil hasta olmayan bireyler için de hastalıkları önleme amacıyla yapılabilir ve evet klinik pilates vücuttaki tüm kasları çalıştırarak sıkılaşmanıza ve zayıflamanıza yardımcı olur.

 

PİLATES KAÇ DERSTE ETKİSİNİ GÖSTERİR? 

Bu herkes için farklı olmakla beraber genelde 20. Dersten sonra bariz farkı görürsünüz.

 

KLİNİK PİLATES HAFTADA KAÇ GÜN KAÇ SAAT YAPILMALIDIR?

Düzenli yapılması halinde vücut yapısını düzelttiği, ideal duruşun sağlandığı ve kendine güvenin arttığı gözlemlenmiştir. Haftada en az 2 kez yapılması (ideali gün aşırı 3 kez) önerilir. Derslerimiz 1 saattir.

 

KLİNİK PİLATESİ HER YAŞ GRUBU YAPABİLİR Mİ?

Klinik pilates metodunda yaş sınırı yoktur. Tedavi prensiplerine uygun olması, vücut yapısı ve mevcut hastalıkların dikkate alınması sayesinde çok farklı alanlarda ve farklı yaş gruplarıyla doktor kontrolünde çalışılabilir.

 

KLİNİK PİLATESTE ALETLİ PİLATES KULLANILIYOR MU?

Evet. Genelde reformer dediğimiz aletleri kullanıyoruz.

 

DERSLERE GELİRKEN NASIL GİYİNMELİYİM?

Eşofman, tayt, şort ve tişört tarzı rahat sıkmayan egzersiz kıyafetleri tercih edilebilir.

 

MANUEL TERAPİ TEDAVİSİNİN BAŞARI YÜZDESİ KAÇTIR VE KAÇ SEANS UYGULANMALIDIR? 

Seans sayısı ve tedavi programı tamamen kişinin rahatsızlığına özel olarak Uzman Fizyoterapistimiz Mahsun Bey tarafından ayarlanmaktadır. İlk seanstan sonra belli oranda rahatlama sağlanacaktır ancak tek seans hiçbir zaman yeterli olmaz. Mutlaka egzersiz programları ile desteklenmelidir.

 

MANUEL TERAPİYE UYGUN MUYUM? 

Buna hocamız detaylı bir değerlendirme ve anamnez alarak karar verecektir. Uygun olmamanız halinde herhangi bir müdahalede bulunmadan doktora yönlendiriyoruz.

 

MANUEL TERAPİ TEDAVİ KALICI MIDIR?

Tedavi yüksek oranda iyileşme sağlayacaktır. Tedavi sonrası size verilen egzersiz programına ve sosyal yaşantınızdaki alışkanlıklara dikkat etmeniz halinde tedavi daha etkili sonuç verecektir.

ÜSTE DÖN